Čarovné bylinky malíře, fotografa a botanika

[10057|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/radim_vystava_47cc785c20.jpg]

06. 10. 2005
[id:3206|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Takový byl název putovní výstavy, kterou včera v ambitu augustiniánského kláštera v České Lípě, za účasti Petra Skokana, hejtmana Libereckého kraje a Antonína Schäfera, náměstka hejtmana, slavnostně zahájil Radim Zika, náměstek hejtmana, jehož resort rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky tuto akci finančně podpořil. Výstavu tvoří tři tématické části: fotografie rostlin Vladimíra Štěpánského, kresby akademického malíře Attily Vöröse inspirované lidovým názvem dané rostliny doplněné o populárně - naučné texty Marty Knauerové, která se také ujala role kurátorky výstavy.

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, které je organizátorem této výstavy je naším stabilním partnerem. Dlouhodobě se podílí na rozvoji ekologické výchovy a právě kvůli zkušenostem a výsledkům systematické práce bylo muzeum Libereckým krajem osloveno k partnerství v projektu „Regionální systém ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty Libereckého kraje,“ uvedl Radim Zika. Kouzelnou atmosféru sálající z obrázků a prostor kláštera umocňovala i stará knihařská dílna, kde návštěvníci vernisáže mohli sledovat mistra knihaře při renovaci starých tisků. V rámci vernisáže pak proběhlo také slavnostní zahájení 14. setkání pracovníků českých, bavorských a saských muzeí s tématem „Muzea a přírodní vědy“.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz