Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Celníci budou při služebních cestách po LK využívat veřejnou dopravu

02. 05. 2012

Rada Libereckého kraje odsouhlasila poskytnutí daru Celnímu úřadu Liberec v podobě 10 kusů přednabitých anonymních karet Opuscard s aktivovanou dopravní aplikací IDOL. Karty jsou určeny pracovníkům CEL výhradně ke služebním jízdám při plnění úkolů na území Libereckého kraje.  

„Liberecký kraj tak podává celníkům pomocnou ruku v situaci, kdy pro rostoucí ceny pohonných hmot a jejich omezené příděly pro služební vozidla nastává problém s nezbytnou mobilitou pracovníků celní správy, kteří své služební povinnosti vykonávají především „v terénu“ a kterým by jinak hrozilo nežádoucí omezení výkonu povolání tam kde je jich nejvíce potřeba, tj. na silnicích“, řekl dnes při tiskové konferenci hejtman Stanislav Eichler.

Poskytnutých 10ks přednabitých karet Opuscard by mělo plně pokrýt potřebu služebního cestování pracovníků CEL bez využití automobilů. Celkem se jedná o dar v hodnotě 30.500,- Kč, z toho 500,- Kč činí náklady spojené s vydáním karet (prodejní cena 10ks anonymních karet Opuscard) a 30.000,- Kč pak přednabití elektronické hotovosti na elektronické peněženky karet (10x po 3.000,- Kč).

Poskytnutí daru je v souladu se schváleným rozpočtem a neklade na něj dodatečné nároky.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624