Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Nenechte si ujít velkolepý festival Léto na vyhlídce, který se koná na střeše krajského úřadu od 19. do 21. června.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Centrum APOSS, které v Liberci pečuje o mentálně postižené, se dočkalo zrekonstruovaných prostor

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 05. 11. 2019 00:00
  • Rozvoj
  • Sociální

Sdílet článek

Milý dárek obdržela ke svým padesátým narozeninám příspěvková organizace Libereckého kraje APOSS, která v Liberci pečuje o mentálně postižené a osoby s kombinovanými vadami ve věku od 7 do 19 let. Její sídlo v Zeyerově ulici prošlo důkladnou rekonstrukcí. Vyšla na téměř sedm milionů korun, část nákladů pokryla dotace z evropských peněz.

Příprava projektu trvala od roku 2017, samotné stavební práce započaly v listopadu roku následujícího a skončily letos v září. Celkové náklady projektu činily 6.819.656 korun. Dotace ve výši 1.467.118 korun putovala z evropského Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020. Nebylo potřeba žádných dodatečných stavebních prací, takže rozpočet se nezměnil,“ uvedla Radka Loučková Kotasová.

Prací na rekonstrukci vily z počátku minulého století nebylo zrovna málo. „Dům získal nová okna, zateplení fasády, novou střechu, zateplení dostala půda, opravou prošly rozvody vody včetně instalace nových sanitárních zařízení,“ vypočítala Ivana Vodrážková, ředitelka APOSSu. „Budova už opravy potřebovala. Jsme velice rádi, že se našly zdroje na rekonstrukci.“

Radost nad provedenou rekonstrukcí neskrývá ani náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí Pavel Svoboda. „Jsem velice rád, že se dům v Zeyerově ulici dočkal modernizace. Bude tak sloužit zdravotně postiženým ještě další desítky let. Díky rekonstrukci vznikly v centru moderní prostory, v nichž se budou jeho uživatelé cítit mnohem lépe než dříve,“ prohlásil.

APOSS je centrum denních služeb pro osoby s mentálním postižením, jež pečuje o třiatřicet klientů. „V Liberci jsme jediné centrum, které poskytuje denní služby až do 19 hodin,“ zdůraznila ředitelka organizace.

Kromě ambulantní péče poskytuje APOSS pobytovou službu — v Domově Nová Ves. Kapacita, čítající 25 dětí v denním programu a 8 uživatelů pobytové služby, je stále naplněna. „Chystáme výstavbu nového objektu pro 9 handicapovaných, kteří by zde bydleli v malých bytech, v útulnějším domácím prostředí, a měli tu větší soukromí,“ uzavřel náměstek Svoboda.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky