Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Česko-německé kulturní dny Dialog 2009 vyvrcholí v Liberci baletním představením

27. 05. 2009
[id:8134|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Česko-německé kulturní dny Dialog 2009, které pořadají města Liberec a Augsburg,  vyvrcholí v neděli 31. května v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Baletní a operní galavečer, v němž účinkují sólisté  Divadla Augsburg, Divadla F. X. Šaldy a dalších uměleckých scén,  začíná v 18 hodin. Představení se zúčastní hejtman LK Stanislav Eichler a primátor města Jiří Kittner.

Tento projekt se poprvé uskutečnil v roce 2005, i když spolupráce s Augsburgem má daleko hlubší historické kořeny. V minulosti však spolupracovaly spíše nezávislé organizace a spolky: Svaz Němců a Heimatkreis Reichenberg, které kulturní dny pořádaly.

V roce 2005 převzalo Statutární město Liberec iniciativu nad pořádáním akcí obou partnerských měst, kdy se během tří týdnů konala celá řada kulturních, sportovních a společenských akcí pro všechny věkové kategorie a zapojilo se mnoho institucí a obyvatel města. Úspěch tohoto festivalu naznačil, že by bylo dobré v podobných projektech pokračovat, a to každý druhý rok střídavě v Augsburgu a v Liberci.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302