Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Česko-německý divadelní projekt: Nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne

28. 07. 2020

Nový divadelní projekt uchystal liberecký spolek Dramacentrum Bezejména ve spolupráci s partnerskou školou  Richard-von-Schlieben-Oberschule z německé Žitavy.  V jeho rámci strávilo padesát  českých a německých dětí a studentů pět prázdninových dní od 13.  do 17. července společným zkoumáním tématu udržitelného způsobu života.

„Prošli jsme mnoha diskusemi na dané téma, celodenní dramatickou lekcí inspirovanou povídkou Jeana Giona Muž, který sázel stromy, ve výtvarných dílnách jsme recyklovali staré věci a vytvářeli společný česko-německý kalendář. Kvůli aktuální epidemiologické situaci jsme bohužel museli spolupracovat na dálku, každý na své straně hranice. I tak se nám podařilo zachovat ráz spolupráce a přátelství, díky čemuž se všichni těšíme na další setkání, snad už tváří v tvář," uvedla lektorka Miloslava Čechlovská.

Vše korunovalo vysazení dvou mladých stromků. Čeští účastníci zasadili „německý“ dub a před německou školou zase poroste „česká“ lípa. Projekt finančně podpořil Česko-německý fond budoucnosti.

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324