Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Českolipské muzeum chystá Motýlí noc v Prysku 

24. 06. 2022

Motýlí noc pořádají v červenci Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a Entomologický klub při Labských pískovcích – Pobočka České společnosti entomologické. Vzdělávací akci určenou nejen pro odborníky, ale pr jakékoliv zájemce včetně rodin s dětmi se uskuteční 15. července od 19 hodin v panzionu U Šmídů v Prysku.

Bude možno se těšit na světelné odchytové plochy instalované v údolí Pryského potoka, na určování zachyceného hmyzu a také na populárně naučný výklad. „Připravena bude také expozice Severočeská entomologie a zájemci si mohou přinést k odborné determinaci také vlastní entomologické sběry z domácích lapačů či okenních parapetů,“ doplňuje Lukáš Blažej, muzejní zoolog bezobratlých. Přednáškový program mimo venkovní prostor bude zázemím i při případné nepřízni počasí. Pro noční pohyb venku pořadatelé doporučují vzít si vlastní baterku.

Program je zdarma a za finančního přispění Libereckého kraje. Více informací se nalézá na webu www.muzeumcl.cz či u zoologa Lukáše Blažeje (blazalukas@gmail.com, +420 739 089 629).

TZ: Vlastivědné muzeum a galerie

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324