Českolipské muzeum chystá na víkend burzu knih, pohlednic i gramodesek

05. 10. 2022

Do tradiční celorepublikové akce Týden knihoven se i letos zapojí Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Návštěvníci se tak mohou těšit na burzu knih, ale i na tematicky vybranou výstavu Knihy v době panování Rudolfa II.

Burza knih se uskuteční v sobotu 8. října od 9.00 do 15.30 v galeriích Chodba a Jídelna a symbolicky tak Týden knihoven završí. Nabídka bude pestrá, od knih a časopisů přes pohlednice a kalendáře až po gramofonové desky. Pro malé návštěvníky pořadatelé uchystali dílny.

„Knihy jsou dnes drahé, a tak roste zájem o nejrůznější knižní burzy nebo způsoby, jak si knihy vyměňovat či půjčovat. Burza v českolipském muzeu vychází tomuto již několik let trvajícímu trendu vstříc,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kdo by se chtěl na burze podílet a prodávat knihy, desky či jiný sortiment, může se přihlásit u Magdaleny Pujmanové (pujmanova@muzeumcl.cz, 608 568 176) nebo přímo osobně v muzeu.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz