Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Český Dub pořádá rytířské turnaje pod záštitou hejtmana

20. 04. 2012

Město Český Dub pořádá o víkendu 21. a 22. dubna rytířské turnaje na koních, které se budou konat pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera (ČSSD). Starosta Města Jiří Miler proto včera slavnostně povolil vstup rytířů do města a hejtman osobně předal listinu se záštitou vůdci historické skupiny TRAKEN Petru Novákovi. Skupina TRAKEN se řídí zásadami jízdy Jiřího z Poděbrad.  

„Myslím, že je důležité připomínat si české dějiny a věřím, že právě proto volilo město Český Dub tento způsob přivítání jara. Rytířské turnaje na koních se budou konat v sobotu i v neděli na Šibeničním vrchu vždy od 14 hodin,“ zve hejtman.

V divadelním představení středověkého rytířského divadla TRAKEN se mohou návštěvníci těšit na velkolepá klání urozených rytířů, souboje muže proti muži, jezdeckou dovednost a spousty kaskadérských kousků. Vše je zakomponováno do příběhu o zlém rytíři, jeho přihlouplém bratranci a neohrožené princezně, která se jako jediná dokáže těmto dvěma zlotřilcům postavit. Ozdobou divadla jsou dva ušlechtilí Fríští hřebci a maskot celého týmu velbloudice Landyša.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624