Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

CESTA DO HISTORIE VE ŠŤASTNÉ ZEMI

CESTA DO HISTORIE VE ŠŤASTNÉ ZEMI

[33195|c20cb6cd94bab2eb206c67b39910ec52|5|public/tiskove/stastnazeme_4a87eae841.jpg]

09. 07. 2009
[id:8408|autor:Šírová Květa|email:kveta.sirova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 324|mobil:|aktualizace:]

Jednotlivé soutěže budou hodně nestandardní, v pravěku si bude moci každý vyzkoušet mletí obilí na kameni a lovit zvěř, ve starověku se budou stavět pyramidy a nalévat voda do akvaduktu. Středověk bude ve znamení střelby z kuše a luku, připraveno je rytířské cvičiště.

Program nazvaný „Cesta do historie“ probíhá ve Šťastné zemi v Radvánovicích od 10.00 do 15.00 hodin, tvůrčí dílny jsou pro děti a dospělé připraveny od 12.00 do 17.00 hodin.

V areálu Šťastné země najdete také přes sto různých dětských atrakcí, je zde dětská trpasličí vesnička, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, rozšířeno bylo i zázemí pro občerstvení.

Hitem Šťastné země jsou dvě vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé. Nad areálem je k dispozici nová rozhledna, odkud vidíte okolní Český ráj jako na dlani.

V sobotu 27. června tu byla otevřena naučná stezka „Prožitkový geopark Český ráj ve Šťastné zemi“. Najdete ji v zalesněné dolní části areálu, kde je v parném létě i blahodárný stín. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechody bažinou. Stezka byla realizována v rámci projektu „Prožitkový geopark  - nové cesty k dějinám země a vývoji krajiny“ ve spolupráci s Geo-Naturpark Bergstrasse-Odenwald a Muzeem Českého ráje v Turnově. Náklady na její výstavbu byly zhruba dva miliony korun, většinu peněz na ni věnovala DBU - Deutsche Bundesstiftung Umvelt (německá nadace pro životní prostředí).

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova je pro návštěvníky otevřena každý den od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin. Vloni sem na různé akce zavítalo zhruba 60 tisíc lidí.

O prázdninách se tu koná doprovodná akce každou sobotu, 18. července to bude „Dřevěná sobota“.

Oficiální „tváří“ areálu je i pro letošní sezonu oblíbený herec a moderátor Tomáš Krejčíř. Ve Šťastné zemi se platí speciálním platidlem – čtyřlístky, letos to jsou dvoulístky a čtyřlístky v hodnotách 10 a 20 Kč, kterými mohou návštěvníci platit občerstvení i další doprovodné služby.

Více na www.stastnazeme.cz

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324