Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Cesta k třístranným přeshraničním projektům v Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa je otevřena

06. 02. 2015

Úvodní jednání ke třístranným projektům v Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa se uskutečnilo počátkem tohoto týdne v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje. V programech přeshraniční spolupráce je členské země budou moci realizovat v období 2014 – 2020.

Setkání se zúčastnili zástupci příslušných ministerstev (řídící a národní orgány) všech tří zemí, tedy České republiky, Svobodného státu Sasko a Polské republiky, a dále zástupci Euroregionu Neisse-Nysa-Nisa, Libereckého kraje a Dolnoslezského vojvodství.

„Při přípravě operačních programů je potřeba v co největší míře zohlednit reálné potřeby území. Právě Euroregion Neisse-Nisa-Nysa je historicky vzájemně propojen a pro jeho další rozvoj je nutné podporovat třístrannou spolupráci. O třístranné projekty jsme usilovali již v předchozích obdobích, ale až nyní se nám podařilo tuto myšlenku konečně prosadit,“ uvedl iniciátor jednání hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který je zároveň předsedou české části Euroregionu Nisa.

Kromě základní dohody na podpoře třístranných projektů se také hovořilo o konkrétních krocích, které jejich realizaci umožní. Vzhledem k tomu, že se nejedná o jednoduchou záležitost, zejména co se týká nastavení nezbytných kontrolních mechanismů, budou následovat další jednání i za účasti kontrolorů a auditorů.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624