Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Cesta za uměním je dostupnější. Oblastní galerie zrušila vstupné do stálých expozic

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 03. 04. 2024 16:40
  • Kultura

Sdílet článek

Bezplatně se seznámit s uměleckými sbírkami galerie, které se i po vzoru zahraničních muzeí stávají dostupnější pro všechny, mohou návštěvníci Oblastní galerie v Liberci. Ta v březnu zrušila vstupné do svých stálých expozic.

V letošním roce slaví galerie desáté výročí v zrekonstruované budově bývalých městských lázní. K tomuto výročí připravuje na červen 2024 pestrý výstavní i doprovodný program, včetně několika novinek pro návštěvníky. Jednou z nejviditelnějších je právě změna vstupného.

„Oblastní galerie je po Severočeském muzeu další významnou institucí našeho kraje, která zavedla dobrovolné vstupné, a učinila tak své nádherné stálé sbírky přístupnější široké veřejnosti. Jsem ráda, že se to řediteli Filipu Suchomelovi a jeho týmu podařilo již rok od jeho nástupu do vedení galerie,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Za vstup do stálých expozic galerie mohou návštěvníci zaplatit dobrovolné vstupné, jehož výši si sami určí. Výstavy i vzdělávací programy pak jsou zpoplatněny podle nového ceníku, který zohledňuje především výstavní program galerie a rozlišuje jednak velké výstavy otevírané v rámci výstavních sezon a umístěné v hlavních výstavních prostorech, a dále mezisezonní či krátkodobé výstavy. Dosud bylo možné galerii navštívit každý čtvrtek zdarma, nově budou dny volného vstupu spojeny se dny vybraných státních svátků, výročí či mimořádných akcí.

Zkušenosti ukazují, že bezplatné zpřístupnění galerijních či muzejních stálých sbírek vede k tomu, že do nich zamíří více lidí. To je i společným cílem vedení Oblastní galerie Liberec a Libereckého kraje. Otevřeno je každý den vyjma pondělí od 10 do 18 hodin, ve čtvrtek stále až do 20 hodin.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky