Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Členové Mikroregionu Frýdlantsko jednali o nemocnici

02. 03. 2016

V zasedací místnosti městského úřadu ve Frýdlantu se v úterý 1. března 2016 sešli členové Dobrovolného svazku obcí Mikroregionu Frýdlantsko s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou. Na programu byla složitá situace kolem dodatku nájemní smlouvy, kterou v současné době řeší Město Frýdlant s Nemocnicí Frýdlant s.r.o.

„Členy Mikroregionu Frýdlantsko a hejtmana Libereckého kraje jsem na schůzce seznámil s dopisem Nemocnice Frýdlant s.r.o., ve kterém je definován rozsah péče a podmínky, za kterých je nemocnice ochotna vydefinovanou péči poskytovat. Přiblížil jsem také poslední jednání zastupitelstva Frýdlantu a prezentoval usnesení, které zastupitelstvo schválilo,“ shrnul starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Starostové hledali na zasedání možnosti, jak udržet ve Frýdlantu co nejlepší zdravotní péči v co největším požadovaném rozsahu. O pomoc v tomto svém úsilí požádali během jednání i hejtmana Martina Půtu, který celou situaci dlouhodobě sleduje.

"Situace ve Frýdlantu je vážná a intenzivně o ní jednáme. Cílem LIbereckého kraje je akutní péči ve Frýdlantu udržet," okomentoval jednání hejtman Martin Půta.

Zdroj: Město Frýdlant

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215