Členové Rady LK navštíví galerii Bazén v Roubaix ve Francii

19. 10. 2009
[id:8931|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Statutární náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a  cestovního ruchu Lidie Vajnerová a náměstek hejtmana pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova Vít Příkaský, navštíví 21.- 23. října spolu s delegací Statutárního města Liberec včele s primátorem Jiřím Kittnerem francouzské město Roubaix. Návštěvy se zúčastní také Jan Randáček, ředitel Oblastní galerie v Liberci, a Jan Červinka, vedoucí odborného oddělení, kurátor sochařské sbírky Oblastní galerie, jejíž je zřizovatelem Liberecký kraj.

„Návštěva Roubaix se koná v souvislosti se záměrem města Liberce přebudovat Městské lázně v Liberci na oblastní galerii,“ uvedla Lidie Vajnerová.

Ve čtvrtek budou všichni oficiálně přijati starostou města Roubaix René Vandierendonckem a poté navštíví místní galerii – muzeum La Piscine – Bazén.

Původní městské lázně v Roubaix ve stylu Art Deco jsou jedno z mála děl, které svým věhlasem, překročilo hranice města i regionu. Dnes jsou velmi úspěšně konvertované na Muzeum uměleckého průmyslu (architekt Jean-Paul Philippon). K vidění jsou tam obrazy Maneta, Renoira a Gauguina, fotografie i užité umění. Budova lázní pochází z roku 1932.

.Námětem jednání bude také financování kultury a památkové péče z finančních prostředků Evropské unie.