Cyklisté vyjedou na Českou chalupu po dobročinné Oranžové stezce

03. 06. 2009
[id:8189|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Dobročinná sportovní cyklistická akce Skupiny ČEZ, která přispěje na dvě liberecké neziskové organizace – Fokus a Tulipan, startuje v pátek 5. 6. 2009 v 16 hodin na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci.  Akce  skončí kolem 20.00 hodiny v Bedřichově, při nástupu na Jizerskou magistrálu, které je Skupina ČEZ partnerem. Šlapat pro Tulipan nebo Fokus bude i krajský radní pro sociální věci Pavel Petráček, který poté odstartuje cyklistický závod do Bedřichova.

„Na náměstí se od 16.00 – 18.00 hodin představí oranžové kolo Nadace ČEZ, které sebou přiveze 100 tisíc korun pro obě sdružení, která provozují chráněné dílny. Minutou šlapání na oranžovém kole každý účastník přispěje na dobrou věc a vybere si, jakému subjektu věnuje svoji vyšlapanou energii, která bude následně převedena na finanční prostředky,“ uvedla Soňa Hendrychová, manažer komunikace a mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy s tím, že v průběhu této dobročinné akce se mají možnost registrovat všichni zájemci o závod po tzv. Oranžové stezce. Start z náměstí je připraven na 18. hodinu a jede se do Bedřichova.

Trasa závodu povede pres Ruprechtice a Rudolfov, směrem nahoru do Bedřichova. Celková délka je 10 km

Prvních 150 účastníku získá na startu cyklisticky dres a další získají tričko.  Na České chalupě v Rudolfově bude nachystán checkpoint s občerstvením a potvrzováním certifikátu.

„V cíli bude probíhat vyhlášení výsledku Oranžového kola, budou zde předány symbolické šeky Nadace ČEZ zástupcům obou vybraných neziskových organizací,“ doplnila mluvčí ČEZ.