Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Delegace kraje odjíždí na pracovní návštěvu kantonu St. Gallen

13. 03. 2009
[id:7672|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Na pětidenní pracovní návštěvu kantonu St. Gallen ve Švýcarsku odjíždí v neděli  delegace Libereckého kraje včele s hejtmanem Stanislavem Eichlerem a náměstkem hejtmana Vítem Příkaským.

„Půjde o první  oficiální přijetí členů nové Rady LK s představiteli partnerského kantonu  St. Gallen. Je připraven studijní pobyt na téma hospodářský a regionální rozvoj, který organizuje  Kooperace St. Gallen – Liberec,“ uvedl hejtman, který se hned v úvodu návštěvy sejde s Josefem Kellerem, členem kantonální vlády a představitelem departementu národního hospodářství kantonu St. Gallen, zodpovědným za vnější vztahy,  a Willi Haagem, členem kantonální vlády a představitelem departementu stavebnictví kantonu St. Gallen. Přijetí se zúčastní i další členové  správy kantonu i prezident Kooperace St. Gallen – Liberec Bruno Dudle.

V dalších dnech navštíví delegace obce Pfäfers a  Abtwill.

 „Naši hostitelé nám například představí plánování a územní rozvoj kantonu St. Gallen, ochranu přírody a krajiny,  organizaci obcí a podporu lokalit v kantonu.  Dostaneme také informace o úkolech a problémech obce Pfäfers s ohledem na turizmus,“ uvedl Vít Příkaský.

Hosté z LK se rovněž seznámí  s organizací a úkoly národní školy, její spoluprací s obcí a s nabídkou na trávení volného času pro žáky v Centru pro vyšší stupeň v Abtwillu.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302