Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Demoliční práce v bývalém vojenském prostoru Ralsko pokračují. K zemi půjdou objekty v Hradčanech nad Ploučnicí

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 24. 04. 2019 00:00
  • Doprava
  • Majetek a investice
  • Sociální

Sdílet článek

Rada kraje na své včerejší schůzi schválila další dvě veřejné zakázky na demolici havarijních objektů v Ralsku za bezmála 9 milionů korun. Cílem kraje je z bývalého vojenského prostoru odstranit nevyhovující, nebezpečné a chátrající objekty.

Demoliční práce mají za cíl kompletní odstranění havarijních objektů z pozemků a s nimi souvisejících technologických objektů, náletové zeleně, stromů a komunálního odpadu (černých skládek), ohumusování a následnou výsadbu zeleně.

„Letošní demoliční práce začaly již v lednu. K zemi šly nedávno například tři komíny objektu bývalé kotelny. Chceme mít z tohoto prostoru čisté a bezpečné místo. Na financování dalších demolic chceme získat dotace z programu ministerstva pro místní rozvoj,“ uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.  

Demolice objektů bude probíhat na dvě etapy v katastrálním území Hradčany nad Ploučnicí. Celková cena demolice, kterou provede firma NEXTA s.r.o., je 8.856.191 korun.

„Demolice v Ralsku začaly v roce 2016 zbouráním nedostavěného kulturního domu. Letošní bourací práce nás vyjdou na zhruba 30 milionů korun. Prostor společně s letištěm a 170 objekty převzal Liberecký kraj od státu v roce 2007. Nyní ho spravujeme prostřednictvím Krajské správy silnic Libereckého kraje, příspěvkové organizace,“ uzavřel Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Od roku 2011 bylo ve vojenském prostoru Ralsko zbouráno 26 objektů. Cena posledních zakázek od roku 2016 do současné doby je 12.005.207 korun včetně DPH. K zemi šel například Kulturní dům, Generální štáb, dvě kotelny a další přidružené objekty.

Youtube video

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky