Den dětí na Valdštejně podpořil Liberecký kraj

28. 05. 2012

Centrum pro rodinu Náruč, o.s. Turnov a hrad Valdštejn připravilo pro návštěvníky pohádkový program na oslavu Dne dětí v sobotu 2. června 2012.

Program bude zahájen ve 13 hodin a rodiče s dětmi si ho budou moci užít ve všech prostorách hradu až do 17 hodiny. Akce je finančně podpořena Libereckým krajem a Městem Turnov.

„Díky této podpoře platí návštěvníci pouze vstup na hrad. Pro děti jsou připravena dvě pohádková představení O Smolíčkovi a O kohoutkovi a slepičce. Obě představení hraje sdružení Matičky ze Semil,“ zve Petra Houšková, předsedkyně pořádající organizace.

V průběhu celého odpoledne pak bude probíhat výtvarná dílna, pohádkové soutěže s drobnými odměnami, dětská prohlídka hradu či možnost focení v kostýmech s pohádkovými bytostmi.

„V loňském roce k nám na tuto akci zavítaly děti z celého Libereckého kraje. Věřím, že spojení návštěvy krásné historické památky uprostřed lesů Českého ráje a pestrého programu pro děti bude pro rodiny dobrým lákadlem,“ doplnila Petra Houšková.