Den GIS na Krajském úřadě Libereckého kraje

12. 11. 2004
[id:2383|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Ve čtvrtek 18. listopadu pořádá Krajský úřad Libereckého kraje v rámci celosvětového dne GIS, prezentaci geografického informačního systému Libereckého kraje, která se koná v budově krajského úřadu.

Den GIS (GIS Day) je významná událost, při které uživatelé technologie geografických informačních systémů otevírají dveře školám, kolegům a široké veřejnosti, aby ukázali konkrétní aplikace vytvořené touto důležitou technologií. Každý rok pořádá Den GIS tisíce firem a škol po celém světě a informují miliony dětí i dospělých o přínosu geografie. Cílem akce je především celosvětově popularizovat technologii geografických informačních systémů, která ovlivňuje náš každodenní život, umožňuje lépe porozumět všemu, co nás obklopuje a především integruje informace.

Program Dne GIS bude rozčleněn do třech tématických bloků. Blok pro obce se bude konat od 9 hodin, od 12 hodin bude prezentován GIS se zaměřením na pracovníky krajského úřadu a volně přístupný blok pro veřejnost bude od 15 hodin.

Součástí programu bude nejen seznámení se s obecnými informacemi o geografických informačních systémech, ale také s jejich konkrétními aplikacemi. Budou také připraveny praktické ukázky práce s GIS doplněné výstavou již vytvořených projektů a 3D průletem nad Libereckým krajem.

Bližší informace na odboru informatiky

Jan Čubrda 485 226 502

Futerová Linda