Den regionálních potravin LK měl u návštěvníků velký úspěch

02. 10. 2009
[id:8849|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Den regionálních potravin Libereckého kraje  se dnes uskutečnil již potřetí, tentokrát  na náměstí Edvarda Beneše v Liberci. Záštitu nad 3. ročníkem prodejní přehlídky nabízející kvalitní produkty potravinářských firem a zemědělských výrobců potravin v Libereckém kraji převzali předseda Senátu Přemysl Sobotka a hejtman LK Stanislav Eichler. Po celý den se akce, na kterou proudily stovky návštěvníků,  zúčastnil také krajský radní Jaroslav Podzimek, pověřený vedením resortu zemědělství a životního porstředí.

„Podporovat podnikatele všech profesí akcemi, jako je i ta dnešní, patří již tradičně mezi priority Libereckého kraje. Všichni jsme spotřebitelé potravin a pochopitelně vybíráme kvalitní výrobky.

Výstava regionálních výrobků, kterou dnes pořádáme zde na náměstí Edvarda Beneše v Liberci, má hned několik důvodů a významů. Jednak se návštěvníci mohou seznámit s potravinami, které vznikají na území našeho kraje, jednak má velký význam osobní setkání a kontakt s těmi, kteří tyto potraviny vyrábějí.

V neposlední řadě vedle soutěže Výrobek roku v potravinářském oboru, kterou Liberecký kraj pořádá již deset let, se snažíme představit a propagovat i ty zemědělce, farmáře a potravináře,  kteří se v soutěži zatím neumístili na prvních místech, ale dlouhodobě dosahují výborných výsledků, jejich výrobky jsou vysoce kvalitní a zaslouží si stejnou pozornost nás spotřebitelů.

Významným cílem výstavy je také přesvědčit naše občany, že žijí-li v našem kraji, pak by bylo jistě v první řadě dobré upřednostnit a nákupem podporovat výrobce, kteří kvalitní regionální potraviny uvádějí v našem kraji na trh.

Osobně upřednostňuji domácí potraviny, zejména vzniklé na územní Libereckého kraje, neboť si uvědomuji, že podpořím zemědělské a potravinářské firmy působící v Libereckém kraji. Navíc vím, že zemědělci vedle produkce kvalitních surovin k výrobě potravin pečují také o naši krajinu.

Přeji úspěch našemu zemědělskému a potravinářskému veletrhu regionálních výrobků a vystavujícím a prodávajícím hodně spokojených zákazníků,“ uvedl mimo jiné ve svém proslovu hejtman¨, který program slavnostně zahájil spolu s předsedou Senátu a hejtmanem Robert Erlebach, předseda RAR LK, a Jiří Sameš, předseda OAK Jablonec n. N. – Liberec.

„Na přehlídce návštěvníci ochutnali a mohli zakoupit výrobky vzniklé v našem kraji, zasoutěžili si o ceny regionálních potravinářů a zhlédli ukázky vaření z regionálních surovina a potravin,“ uvedl Robert Erlebach.

Po celý den návštěvníky provázel Tomáš Krejčíř, jako hosté vystoupili Yvonne Přenosilová a Pavel Nový, kteří si také zakuchtili.

Akci pořádaly Liberecký kraj a Regionální agrární rada Libereckého kraje s podporou Ministerstva zemědělství ČR.