Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Den s Ponorkou pobavil tisíce návštěvníků

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 10. 06. 2019 00:00
  • Rozvoj
  • Školství

Sdílet článek

Již popáté ožil turnovský park 8. června tradičním Dětským dnem s Ponorkou. Během celého odpoledne na děti čekalo přes třicet stanovišť v podobě skákacích atrakcí a sportovních či výtvarných ukázek. Celé odpoledne pak děti zakončily v záplavách pěny, kterou připravil turnovský hasičský sbor.

Svoji činnost letos představilo 19 turnovských spolků a organizací, které tak společně dokázaly, že děti mají  v Turnově možnost vybrat si z velkého množství mimoškolních aktivit a právě jejich prezentace je jedním z hlavních cílů celé akce, kterou letos znovu pořádalo Středisko volného času Žlutá Ponorka Turnov.

Dětský den začínáme připravovat asi s tříměsíčním předstihem, oslovujeme sponzory, snažíme se každý rok přijít s nějakou novou atrakcí pro děti – tentokrát třeba aquazorbing. Přibývá firem, které se na setkání chtějí podílet a přibývá i spolků a dalších občanských aktivit, které mají zájem se tady představit,“ přiblížil Tomáš Zakouřil, ředitel pořádajícího Střediska volného času Žlutá ponorka.

Akci, kterou letos zhlédlo téměř 2000 návštěvníků, podpořilo město Turnov a Liberecký kraj. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana pro oblast školství Petr Tulpa. „Akce tohoto typu je dobré podporovat. Děti a rodiče se tu seznámí s činnostmi, které mohou rozvíjet i během roku a ještě si užijí mnoho zábavy," řekl náměstek. 

Mezi hlavní partnery, bez kterých by se akci nepodařilo uspořádat v takovém rozsahu a s volným vstupným, patří společnosti: Ontex CZ s.r.o., Grupo Antolin Turnov, s.r.o., KV final s.r.o., Juta a.s., Crytur s.r.o., Pivovar Rohozec, Tiskárna Polygraf a KC Turnov.

Mám velkou radost ze zapojení velkých firem, spolků a sportovních oddílů, které nabízejí dětem různé aktivity. Ukázali jsme, že nejsme konkurencí za každou cenu, ale že dovedeme spolupracovat. Já děkuji všem, kteří dětem nabízejí možnosti, jak trávit svůj volný čas jinak než u obrazovky počítače, tabletu či telefonu,“ doplnil Tomáš Zakouřil. 

TZ: SVČ Žlutá ponorka

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky