Deset let od povodní připomene výstava na krajském úřadu

31. 07. 2020

Smutné výročí si za několik dní připomene Liberecký kraj. Před deseti lety, v srpnu 2010, se prohnala regionem pustošivá povodeň, která způsobila škody ve výši 8 miliard korun a vybrala si i daň nejvyšší v podobě 5 lidských životů.  Od pondělí 3. do pátku 28. srpna bude ve  vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje k vidění výstava s názvem 10 let od povodní.

Na výstavních panelech uvidí návštěvníci obrazový materiál z třiatřiceti zasažených obcí, prohlédnou si, jak vypadá Povodňový portál Libereckého kraje a připomenou si krizovou komunikaci v průběhu povodní v roce 2010. Součástí výstavy je i návrh liniových opatření proti vodě v některých obcích na toku Nisy. Výstava bude 8. srpna umístěna také v Bílém Kostele nad Nisou v kostele sv. Mikuláše, a to po celou dobu konání vzpomínkové akce, kterou zde v tento den pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s obcí Bílý Kostel nad Nisou, Hasičským záchranným sborem LK a Sdružením hasičů – ČMS KSH LK.

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz