Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Design days Reichenberg. Oblastní galerie hostí největší designovou přehlídku v Liberci

19. 10. 2022

Ve dnech 28. až 30. října 2022 se v Oblastní galerii Liberec stejně jako každý rok setkají představitelé i milovníci designu. Galerie připravuje již osmý ročník oblíbených Design Days Reichenberg. Návštěvníky potěší originální produkty, načerpají inspirativní atmosféru a včas nakoupí neotřelé vánoční dárky.

Výjimečný prostor bývalých městských lázní zaplní na čtyři desítky designérů, kteří představí to nejlepší ze své tvorby – bytové doplňky, knihy, šperky, módu, dětské hračky, brýle, grafiku, omalovánky a mnoho dalšího. „Posláním designových dnů je přesvědčit veřejnost o tom, že design nemusí být drahý a těžko dostupný. Zároveň chceme návštěvníkům zprostředkovat obraz o designerských počinech jak v našem regionu, tak mimo něj,“ charakterizuje myšlenku celé akce Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana a radní pro kulturu, památkovou péči
a cestovní ruch.

Tento rok se veřejnosti představí nové značky jako například Bacule, Slavice nebo VORA. Projekt Bacule vznikl z autorčiny lásky ke sklu a pěstování rostlin. Ve své tvorbě tyto dva světy spojuje a vytváří tak nový produkt, který snoubí funkčnost a estetiku. Sesterské duo Slavice přichází s kolekcí originálních šperků a dekoračních předmětů. Značka VORA svými kuchyňskými prkénky osloví především zapálené milovníky vaření.

Chybět samozřejmě nebudou ani stálice jako je Evans Atelier, MATY MOVES nebo Lottka Stylique. „Prodejní sortiment pravidelně obměňujeme, abychom tak našim stálým návštěvníkům zajistili rozmanitost a zároveň abychom poskytli prostor i nastupující generaci mladých tvůrců. Na našich sociálních sítích nyní pravidelně představujeme vybrané autory. Každý den zveřejňujeme nejméně jeden medailonek,“ dodává koordinátorka akce Petra Kašková. „Potěšilo nás, že se letos do akce zapojilo i sdružení TULIPAN, jenž pomáhá lidem se zdravotním znevýhodněním. Nákupem jejich výrobků mohou návštěvníci přispět na dobrou věc.

Designové dny se budou konat na obvyklém místě, tedy v Bazénové hale Oblastní galerie Liberec. Kulturní zážitek dokreslí kvalitní reprodukovaná hudba v podání DJ Pup-shmeera z Turnova.

Design Days Reichenberg se budou konat od pátku 28. října do neděle 30. října (pátek 12–19 hod., sobota 10–19 hod. a neděle od 10–17 hod.).

Vstup na Design Days Reichenberg je zdarma. Volný vstup do galerie bude též v den státního svátku 28. října. Pro aktuální výstavy i stálé expozice v ostatní dny bude platit běžné vstupné. Bezbariérový přístup ocení zejména rodiny s kočárky.  

TZ: Oblastní galerie Liberec

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324