Děti se na dopravním hřišti seznámí s činností městské policie

09. 05. 2012

Městská policie Liberec pořádá ve spolupráci s resortem dopravy Libereckého kraje a dalšími partnery Den s městskou policií. Akce se koná v sobotu 12. května od 10 do 16 hodin na libereckém Dětském dopravním hřišti, Lužická 147/2 .

„Za rok, co hřiště vlastní kraj, se podařilo z větší části zrekonstruovat učebny a vybavit je moderními pomůckami. Dopravní hřiště nyní disponuje dostatečným zázemím pro realizaci dopravně bezpečnostních akcí jako je například tato. Děti i rodiče se navíc seznámí s činností Městské policie. Věřím, že program zaujme co největší počet rodičů, kterým není bezpečnost jejich dětí lhostejná,“ zve na sobotní akci náměstek hejtmana LK pro dopravu Martin Sepp (ČSSD).

Program:

11.00 a 14.30 hod. – ukázka práce psa a psovoda

12.30 a 15.30 hod. – ukázka výcviku strážníků

14 hod. – vyhlášení vítězů soutěže „NAMALUJ DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ“

•          cyklohlídky projíždí s dětmi trasu DDH a pomáhají při řešení dopravních situací

•          dopravní a vědomostní soutěže

•          řízení křižovatek strážníkem při zapnutých semaforech – jízda podle pravidel

•          motohlídka MP – skútr (ukázka povinné výbavy, pomůcky, defibrilátor, neprůstřelné vesty)

•          použití zádržných systémů – Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje

Dětem jsou k dispozici kola, koloběžky a motokáry. Nutné jsou vlastní bezpečnostní přilby. Témata soutěží pro příchozí jsou dopravní, vždy podle věku účastníků. Soutěže se mohou zúčastnit hromadně i celé rodiny.

OTEVÍRACÍ DOBA DOPRAVNÍHO HŘIŠTĚ PRO VEŘEJNOST OD DUBNA 2012:

PO - PÁ 13,00 – 18,00

SO, NE 10,00 – 18,30

www.pankuzel.cz

Těšíme se na setkání s Vámi!

oddělení tiskové a vnějších vztahů