Dětřichov si připomíná hned několik významných výročí

03. 08. 2016

Několik významných výročí o víkendu oslaví v Dětřichově. Připomenou si 635 let od první písemné zmínky o obci, 140 let od založení SDH Dětřichov a 40 let od ukončení provozu úzkorozchodné trati Frýdlant - Heřmanice. Dětřichovské slavnosti 2016 se konají v sobotu 6. srpna a záštitu nad nimi převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Program začne s úderem 10. hodiny povodňovou mší v kostele sv. Anny, která připomene ničivé povodně ze srpna 2010, která zasáhly také Dětřichov. Na hasičské zbrojnici bude odhalena pamětní deska. Téma povodní si přítomní připomenou i po jedné hodině odpolední. Při té příležitosti dojde k uvedení v život praporu dětřichovských hasičů a k jeho požehnání. Členové SDH Dětřichov také převezmou ocenění, stejně jako zasloužilí členové sboru.

V průběhu dne si mohou lidé nejen připomínat všechna výročí, která v obci slaví, ale také se bavit. Dopoledne projde obcí průvod s dechovou hudbou, odpoledne bude k tanci i poslechu hrát skupina FBAND. V podvečer se mohou těšit návštěvníci na koncert hudební skupiny Volupsije a slavnost zakončí ve 23. hodin ohňostroj.

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz