Dětské dopravní hřiště v Liberci bude otevřeno veřejnosti po celé letní prázdniny zdarma

14. 06. 2011

Liberecký kraj otevírá Dětské dopravní hřiště v Liberci během letních prázdnin pro veřejnost. Dosud byly možnosti hřiště omezené a sloužilo především pro výuku dopravní výchovy pro žáky čtvrtých tříd základních škol v průběhu školního roku. Rodiče s dětmi neměli možnost hřiště navštívit a třeba potrénovat bezpečnou jízdu na kole.

To se nyní mění. O letních prázdninách bude hřiště otevřeno každý den a to od 10:00 hod. do 16:00 hodin. Přijít může každý, ať už s vlastním kolem, nebo mu bude kolo zapůjčeno.

„Děti budou mít možnost učit se bezpečné jízdě a to za dohledu členů Týmu silniční bezpečnosti Libereckého kraje, kteří jim poradí, jak se správně chovat v silničním provozu, jakou výbavu mít nebo jak se na silnici lépe zviditelnit,“ uvedl Martin Sepp, náměstek hejtmana LK pro dopravu s tím, že pro rodiče bude připraveno potřebné zázemí, včetně možnosti drobného občerstvení.

„Vstup je zcela zdarma,“ zdůraznil náměstek hejtmana.

Podle něj je cílem resortu dopravy zlepšit možnosti dopravních hřišť po celém kraji a rozšířit jejich působnost tak, aby se stala nejen místem dopravní výchovy, ale i místem volnočasových aktivit dětí.

„Nyní otevíráme dopravní hřiště v Liberci i o víkendech a po celé prázdniny. Dopravní výchova vede nepochybně ke zvýšení bezpečnosti dětí na silnicích. My se snažíme tuto dopravní výchovu podporovat v co možná nejvyšší míře. Dopravní hřiště a jejich rozvoj je investice, která se nemůže nevyplatit s ohledem na to, že se jedná o bezpečnost dětí.“  míní Martin Sepp.

Bližší informace::

Ing. Jan Polák, Koordinátor bezpečnosti silničního provozu, Liberecký kraj