Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Díky nové investici byla vytvořena kapacita pro česko-německé vzdělávací programy

03. 05. 2012

 

Rekreační středisko pro děti a mládež KiEZ „Querxenland“ Seifhennersdorf má od 1. května 2012 k dispozici dvě nové budovy se 72 lůžky pro celoroční využití.

V rámci dotačního projektu Cíle 3 „Aktivně a zdravě - přeshraniční vzdělávací síť pro volný čas a sport“ bylo do výstavby investováno 1,2 milionů euro.

„Z toho 1 milion připadá na dotační prostředky Evropského fondu pro regionální rozvoj. Od začátku (od srpna 2011) se na realizaci stavby podílely 4 projektantské kanceláře a 14 stavebních firem z Horní Lužice. Tím projekt také značně přispívá k posílení regionální ekonomiky,“ uvedla Lenka Půlpánová, manažerka projektu.

 

Obě budovy nahradily 6 letních bungalovů a disponují 2- až 4lůžkovými pokoji včetně sociálního zařízení (sprcha a WC), společenskými místnostmi a venku je k dispozici rovněž gril, stoly na pingpong a lavičky. Harmonicky tak zapadají do celkového zařízení Rekreačního střediska pro děti a mládež KiEZ „Querxenland“ Seifhennersdorf, které nabízí různorodé sportovní, zážitkové a vzdělávací programy. Budovy jsou základnou pro pravidelné výměnné pobyty české a německé mládeže v Seifhennersdorfu. Do konce roku 2013 je na německé straně plánováno 20 setkání. Stejný počet výměnných pobytů bude realizován i na české straně.

 

„V rámci každoročně pořádáné Karáskovy slavnosti, která se konala v KiEZ „Querxenland“ 1. května 2012, byly obě nové budovy slavnostně otevřeny za účasti projektových partnerů, zástupců z politiky a ekonomiky. Touto slavnostní kolaudací byl dosažen důležitý milník projektu. Srdečné díky patří všem iniciátorům, účastníkům a dalším, kteří projekt podporují.

 

Projekt je úspěšně realizován díky důvěrné spolupráci dalších tří partnerů. Kromě KiEZ „Querxenland“ jsou partnerem projektu Pod­ještědský FC Český Dub, město Seifhennersdorf a Český Dub. Úzká projektová spolupráce a vytvoření vzájemných přeshraničních struktur v oblasti práce s dětmi a mládeží by měly zajistit i po skončení projektu v roce 2013 přiblížení obou regionů. Partneři chtějí prostřednictvím projektu „vytvořit z klíčové dírky okno“, zaměřit pozornost na společný region a zajistit lepší pozorumění a společný život.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588