Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Dlouhomostecké divadelní hrátky vyhrály Pruhované žirafy z Českého Dubu

Mgr. Langer Jiří

  • 16. 05. 2012 17:07

Sdílet článek

 

Základní škola a Mateřská škola Dlouhý Most, ve spolupráci s místním obecním úřadem,  uspořádaly  dnes již 3. ročník soutěže dětských divadelních souborů nazvanou Dlouhomostecké divadelní hrátky.

Soutěž, nad kterou převzala záštitu náměstkyně hejtmana LK  a členka poroty Lidie Vajnerová (SOS), vyhrál dětský divadelní soubor Pruhovaná žirafa ze ZŠ Český Dub s muzikálem Dobrodružství na moři.

 „Takový zajímavý nápad, který rozvíjí talent školáků prvního stupně základních škol, mě před třemi roky hned zaujal. Letos jsem si vše pořádně užila, protože jsem viděla všechna představení a všechna byla úžasná,,“ řekla náměstkyně hejtmana s tím, že porota měla velmi těžkou úlohu.

„Dlouho jsme se domlouvali na pořadí, body byly těsné, nakonec jsme museli vyhlásit dvě třetí místa a ještě tři zvláštní ceny poroty,“ doplnila.

Druhý skončil po loňském prvenství domácí Dráček se hrou Dešťová víla. O třetí pořadí se podělily soubory Čertíci (O princezně s kouzelnými brýlemi) ze ZŠ Aloisina výšina Liberec a Amos (Začarovaný les) ze ZŠ s RVJ Husova Liberec.

Zvláštní ceny získaly Kašpárek (O pejskovi a kočičce) ze ZŠ praktická Gollova Liberec,

čtyři kanibalové ze hry Dobrodružství na moři a nakonec za scénografii, kostýmy a pedagogické vedení Jana Pechancová, všichni Pruhovaná žirafa.

Dále soutěžily ZŠ Chrastava  (Císařovy nové šaty), Barvínci (Teta to plete) ze ZŠ Barvířská Liberec, Jeřinka (Kouzlo)  ze  ZŠ a MŠ Mníšek  a Lízátko (Lvice) ze ZŠ Česká, Liberec. 

Porota také vyhlásila nejlepší malé herce, stali se jimi Lukáš Novotný a Antonín Kříček z Dráčku a Nikol Nováková z Amosu.

V letošním třetím ročníku zasedali v porotě Lídie Vajnerová, Klára Sedláčková-Oltová, herečka a moderátorka obnoveného studia Kamarád, Jiří Ceé, bývalý sólový zpěvák opery Národního divadla v Praze, Martin Polách, herec divadla F.X.Šaldy v Liberci, a Ladislav Ondráček, ředitel castingové agentury Locall Casting v Praze.

Soutěž je podle ředitelky ZŠ a MŠ Dlouhý Most Ivy Poršové určena amatérským divadelním souborům a kroužkům, jejichž členové jsou žáci 1. stupně základních škol, tedy 1. - 5. ročníku.

„Letos se znovu potvrdilo, že  pořádat tento malý festival  je pro školní dramatické kroužky na 1. stupni základních škol velkým přínosem, neboť tak mají  více šancí hrát svá představení před publikem,“ pochvalovala si ředitelka po vyhlášení vítězů.

 „Vycházeli jsme z vlastních zkušeností, neboť v naší škole v Dlouhém Mostě funguje dramatický kroužek Draček, který jsem založila po příchodu do školy  před sedmi lety. Za tu  dobu jsme nacvičili již řadu pohádek a her a vždy, když jsme po dlouhé přípravě představení předvedli, tak nás mrzelo, že to vlastně již končí. Přitom příprava masek, kulis, učení textů znamená hodně práce, a pak jednou odehrajeme a je nám všem líto, že už to nikdy nikomu nepředvedeme,“ doplnila. 

V první ročníku zvítězil soubor Lízátko ZŠ Česká Liberec, vloni  vyhrál soutěž  domácí soubor Dráček.

„Věřím, že se opět sejdeme na 4. ročníku Dolnomosteckých divadelních hrátek, zejména pro děti je to nezapomenutelný zážitek,“ přeje si Iva Poršová.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky