Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Dlouhý Most chce vybudovat v bývalé prodejně volnočasové centrum

15. 01. 2016

Nové prostory pro potřeby obce, setkávání spolků a veřejnosti chtějí v Dlouhém Mostě na Liberecku vybudovat v nevyužitých prostorách bývalé samoobsluhy Jednota. K přetvoření původního skladu obec využije peníze, které získala za své umístění v soutěži Vesnice roku 2015, kdy se stala Skokanem roku. Vyhlašovatelem soutěže je Liberecký kraj, který také obci finanční odměnu ve výši 150.000 korun poskytne.

„Nový prostor nejenom pro zájmové a volnočasové akce nutně potřebujeme. Chceme jej využívat pro potřeby obce, například na uskladnění různých věcí, ale také poslouží našemu spolku Most 2012 nebo sdružení hasičů a dalším spolkům,“ přiblížila starostka obce Dlouhý Most Běla Ivanová. V současnosti mají například zdejší hasiči pro schůzky k dispozici místnost zhruba velikosti 2x5 metrů a sotva se do ní vtěsnají, hudební kapela zkouší v nevhodných prostorách knihovny a společenský sál pro setkávání spolků rovněž chybí. Pokud by se našel zájemce, jsou v obci připraveni část prostor také pronajmout k poskytování služeb veřejnosti, jako je např. kadeřnictví.  

„Právě pro takové účely je finanční odměna ze soutěže určená. Nápad na využití prázdného skladu bývalé samoobsluhy se mi líbí. Zdejší spolky si skutečně novou a prostornější místnost zaslouží,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který společně se starostkou budoucí zázemí pro volnočasové aktivity navštívil.

Prostory pro volnočasové aktivity začnou v Dlouhém Mostě přestavovat v následujících týdnech, tak aby už ve druhé polovině tohoto roku začaly sloužit místním občanům. 

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215