Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Do budovy Libereckého kraje přišlo přes tisíc malých i velkých zvědavců

Do budovy Libereckého kraje přišlo přes tisíc malých i velkých zvědavců

[25982|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/mkdenkraj7_90c4234743.jpg]

30. 05. 2008
[id:6513|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Více než tisíc lidí navštívilo sídlo Libereckého kraje v Liberci. Využili tak již páté nabídky Dne otevřených dveří spojeného se Dnem dětí. Pracoviště hejtmana a radních byla otevřena dokořán,  a tak mnozí účastníci využili návštěvy k diskusím a debatám.

Hitem pro všechny pak byla vyhlídka ze 17. patra nejvyšší budovy v Liberci (76 metrů) a jízda pater nosterem.

 

V doprovodném programu, který moderoval Jiří Sykora z Českého rozhlasu Sever, mohli malí i velcí zhlédnout ukázky sportovního tance v podání Tanečního klubu Koškovi Liberec,  dílny DDM Větrník, ukázky brazilského bojového umění v podání členů Abadá Capoeira,  závody automobilových  modelářů z Hrádku nad Nisou, stánek  STŘEVLIKu, modní přehlídky v podání studentek Střední průmyslové školy textilní v Liberci,  loutkové divadélko Spojáček či  ukázky s dravci sokolníka Milana Straky ze Sychrova. nešlo neprohlédnout si historické vozy Automuzea ve Vratislavicíh nad Nisou i vojenského automobilového veterána Jeep

Willis z roku 1944 Pavla Hrubého, výstavu v novém vestibulu úřadu nazvanou O tomto domě, panely Evropského výtvarného centra Sněženka pro postižené děti ve Smržovce a nakonec si třeba zaskákat na dětských atrakcích Agentury Říha z Teplic.

Všem soutěžícím se dostalo hezkých dárků, laskomin společnosti Hamé a fůry sladkostí.

„Každý rok jsme nabídli návštěvníkům našeho sídla řadu zajímavých ukázek, především ze škol a dalších zařízení Libereckého kraje, a opět se ukázalo, že školy, kroužky, spolky a další organizace  sídlící v našem kraji mají co návštěvníkům nabídnout. Když se ještě přidalo krásné slunečné počasí, neměl jubilejní Den otevřených dveří chybu,“ zhodnotil úspěšnou tradiční akci hejtman Petr Skokan.


 

 

 

 

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302