Do Jablonce přijede obří kuchyně

[30888|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/obrikuchyn1v_81b68ba2b7.jpg]

23. 03. 2009
[id:7726|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Model obří kuchyně bude připraven pro obyvatele a návštěvníky Jablonce n. N. na zahradě Spolkového domu v ul. E. Florianové 8. V úterý 24. března od 9.30 se právě zde mohou rodiče i pedagogové přesvědčit jak nebezpečný může být pro malé děti  prostor klasické kuchyně a co vše se dětem v tomto místě může přihodit.

Obří kuchyně přijede do Jablonce n. N. v rámci akce „Úraz není náhoda“,  kterou pořádá Všeobecná zdravotní pojišťovna  a obecně prospěšná společnost Dětství bez úrazů.

Ve stejný den od 10 hod. začíná ve Spolkovém domě seminář pro pedagogy  základních a mateřských škol, metodiky prevence a pracovníky domů dětí a mládež na téma „Úrazovost dětí“.

Obecně prospěšná společnost Dětství bez úrazů a Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky si Vás dovolují pořádá seminář pro všechny, kteří pracují s dětmi Úraz není náhoda,který se koná: 24.3.2009 v 10.00 hod. Ve Spolkovém domě Tř.Emily Floriánové 8, Jablonec n./N

Seminář je primárně určen pro pedagogy základních a mateřských škol, metodiky prevence, pracovníky domů dětí a mládeže, center mateřských, nebo center volného času.

Obsahem semináře bude stručná charakteristika úrazovosti dětí a dospívajících v ČR, osvědčené postupy prevence úrazů dětí a rizikového chování mladistvých a představení dostupných metodických materiálů

Každá účastnící se organizace obdrží zdarma balíček pomůcek, který obsahuje bohatou nabídku materiálů okamžitě využitelných v jednotlivých předmětech nebo do náplně volnočasových aktivit dětí. Balíček, k dispozici ve dvou variantách pro děti předškolní a školáky, obsahuje sadu metodických publikací, DVD s pořady pro děti i dokumenty o úrazech, odměny pro děti (pexesa, omalovánky, skládací domečky, metry a úkolníčky) a pokreslovací laminované plakáty včetně stíratelných fixů. Speciální balíček pro uspořádání Dětského dne bez úrazů si lze následně objednat.         Zve Dětství bez úrazů, o.p.s.