Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Do jabloneckého dětského romského klubu Khamoro zavítá krajský radní Pavel Petráček

26. 11. 2009

 

Krajský radní pro sociální věci Pavel Petráček navštíví 9. prosince ve 14 hodin organizaci Romský život, o.s., v Jablonci nad Nisou, kterou vede pedagog a muzikant Dušan Kotlár. Za podpory Pojišťovny Kooperativa, a.s, vznikly v  Jungmannově ulici v roce 2008 prostory pro poskytování sociálních služeb, terénní programy a nízkoprahové zařízení pro děti a mládež nazvané Khamoro – Sluníčko.

„V zařízení nazvaném Khamoro se třikrát v týdnu schází zejména romské děti a mládež a tráví zde pod odborným dohledem vzdělaných Romů svůj volný čas aktivitami výtvarného, hudebního a tanečního charakteru. Chci se podívat, jak se Khamoru po roce existence vede a jek zde pracují zejména s romskými dětmi,“ uvedl Pavel Petráček.

Od svého založení působí naše organizace v Libereckém kraji a její činnost spočívá v přípravě a realizaci projektů charakteru sociálního, výchovně vzdělávacího a kulturního pro cílovou skupinu Romů všech věkových kategorií, občanů ze sociálně znevýhodněného prostředí nebo se speciálními vzdělávacími potřebami a rizikových skupin,“ vysvětlil Dušan Kotlár.