Do Libereckého kraje zavítá ministr životního prostředí Richard Brabec

04. 11. 2014

Na pracovní návštěvu do Libereckého kraje přijede ve čtvrtek 6. listopadu 2014 ministr životního prostředí Richard Brabec. Doprovázet jej bude náměstek hejtmana LK pro resort životního prostředí a zemědělství Josef Jadrný, ředitel AOPK František Pelc a vedoucí správy CHKO Jizerské hory Jiří Hušek. Odpoledne se připojí také hejtman LK Martin Půta, senátor za Českolipsko Jiří Vosecký a starosta města Ralsko Miroslav Králík.

Ministr Brabec se v Jizerských horách, postižených v poslední čtvrtině 20. století imisně-ekologickou katastrofou, seznámí se současnou nápravou vodního režimu, ukázkami technických opatření na rašeliništi i s oživením pramenných oblastí chránících před povodněmi. Na území bývalého vojenského prostoru Ralsko si prohlédne dosavadní revitalizaci tohoto území. Sanační práce se po dvouleté odmlce opět rozběhly, v letošním roce tu probíhají zásahy za cca 2,5 mil. korun. Návštěvu zakončí ministr Brabec ve Stráži pod Ralskem prohlídkou státního podniku Diamo, který provádí útlumové a sanační programy zlepšování kvality životního prostředí  a odstraňuje staré environmentální zátěže.

Podrobný program:

09.05 – 09.45        terénní exkurze v Národní přírodní rezervaci Rašeliniště Jizerky, rašeliniště „Klugeho louka“

10.15 – 10.50        návštěva vyhlídky a povalových chodníků v rezervaci na Čihadle

10.55 – 11.05        vodopády na Černém potoce

14:10 – 15:30        návštěva bývalého vojenského prostoru Ralsko

16:00 – 17:00        prohlídka podniku DIAMO, s. p.

Novináři se mohou v průběhu programu zapojit.

V případě zájmu o individuální rozhovory s panem ministrem během návštěvy Libereckého kraje, kontaktujte  prosím tiskovou mluvčí ministerstva Petru Roubíčkovou (267 122 396, 739 242 382, petra.roubickova@mzp.cz).

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz