Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Do soutěže Vesnice roku 2024 se přihlásilo 14 obcí z Libereckého kraje

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 10. 05. 2024 15:00
  • Rozvoj

Sdílet článek

Čtrnáct obcí z regionu se přihlásilo do krajského kola soutěže Vesnice roku. Nyní je bude objíždět hodnotitelská komise, která rozhodne o vítězi. Slavnostní vyhlášení spojené s oceněním libereckého krajského kola se uskuteční 8. srpna ve vítězné obci.

Komise navštíví obce na konci května a na začátku června. „Přihlášené obce hodnotí v řadě oblastí. Jsou jimi koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce,“ řekl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Celostátní kolo, do kterého postupují vítězové krajských kol, bude následovat počátkem září, vítěze krajských kol opět navštíví celostátní hodnotitelská komise v týdnu od 2. až do 9. září. Nositel titulu Vesnice roku 2024 bude nově vyhlášen 21. září v Uherském Hradišti.  Loni se přihlásilo v kraji do soutěže třináct obcí – o jednu méně než letos. tězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2023 v Libereckém kraji se stala obec Bílý Kostel nad Nisou. Více informací se nalézá na webových stránkách soutěže www.vesniceroku.cz.

Přihlášené obce Libereckého kraje

 Název

Okres

Dubnice

Česká Lípa

Polevsko

Česká Lípa

Zlatá Olešnice

Jablonec nad Nisou

Jiřetín pod Bukovou

Jablonec nad Nisou

Janův Důl

Liberec

Mníšek

Liberec

Svijany

Liberec

Pertoltice

Liberec

Všelibice

Liberec

Čtveřín

Liberec

Hlavice

Liberec

Dlouhý Most

Liberec

Roprachtice

Semily

Benešov u Semil

Semily

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky