Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

DO ŠŤASTNÉ ZEMĚ ZA ZVÍŘÁTKY

DO ŠŤASTNÉ ZEMĚ ZA ZVÍŘÁTKY

[33807|c20cb6cd94bab2eb206c67b39910ec52|5|public/tiskove/stastna_zeme_a99eda0cda.jpg]

21. 08. 2009
[id:8587|autor:Šírová Květa|email:kveta.sirova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 324|mobil:|aktualizace:]

Podrobný program akce: „Do Šťastné země za zvířátky“ v sobotu 22. srpna:

Návštěvníky čeká den plný zvířátek a „zvířátkových“ her

10.00–17.00  zvířátkové soutěže
11.00–16.00  tvůrčí dílny
13.00–16.30  interview se zvířátky, každou hodinu jedno: kůň, pes, koza, dravý pták


Zvířátkový den je součástí třítýdenních Slavností slámy. Na ploše areálu je velká slaměná loď, přístavní pevnost a desítky slaměných soch a atrakcí pro malé i velké. V sobotu 29. srpna je plánováno slavnostní zakončení Slavností slámy.

 

V areálu Šťastné země najdete také přes sto různých dětských atrakcí, je zde dětská trpasličí vesnička, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, rozšířeno bylo i zázemí pro občerstvení.

Hitem Šťastné země jsou dvě vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé. Nad areálem je k dispozici nová rozhledna, odkud vidíte okolní Český ráj jako na dlani.

Před letošní sezonou zde byla otevřena naučná stezka „Prožitkový geopark Český ráj ve Šťastné zemi“. Najdete ji v zalesněné dolní části areálu, kde je v parném létě i blahodárný stín. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechody bažinou. Stezka byla realizována v rámci projektu „Prožitkový geopark  - nové cesty k dějinám země a vývoji krajiny“ ve spolupráci s Geo-Naturpark Bergstrasse-Odenwald a Muzeem Českého ráje v Turnově. Náklady na její výstavbu byly zhruba dva miliony korun, většinu peněz na ni věnovala DBU - Deutsche Bundesstiftung Umvelt (německá nadace pro životní prostředí).

 

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova je pro návštěvníky otevřena každý den od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin. Vloni sem na různé akce zavítalo zhruba 60 tisíc lidí.

 

O prázdninách se tu koná doprovodná akce každou sobotu.

 

Oficiální „tváří“ areálu je i pro letošní sezonu oblíbený herec a moderátor Tomáš Krejčíř. Ve Šťastné zemi se platí speciálním platidlem – čtyřlístky, letos to jsou dvoulístky a čtyřlístky v hodnotách 10 a 20 Kč, kterými mohou návštěvníci platit občerstvení i další doprovodné služby.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324