Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Domovy důchodců mají novou pomůcku pro zvyšování kvality služeb

26. 08. 2015

Asociace poskytovatelů sociálních služeb přišla s kuchařkou, která nabízí recepty na spokojený a důstojný život lidí v domovech seniorů. Vydala dokument nazvaný Doporučený standard kvality pro domovy pro seniory ČR, který může být návodem pro ty, kteří se rozhodují, kam umístit své blízké, aby i ve stáří mohli žít v důstojných a příjemných podmínkách. Dokument bude distribuován i do všech sociálních zařízení Libereckého kraje, aby z něj mohlo jejich vedení čerpat nápady na zlepšení služeb. 

„Já osobně dokument velice vítám. Je to souhrn ukazatelů kvality, které by jednotlivá zařízení pro seniory měla nabízet. Zabývá se nejenom základními službami, jako je kvalita ubytování, péče nebo stravy, ale nezapomíná ani kulturu a volný čas nebo partnerství,“ říká Lenka Kadlecová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro sociální resort.

Krajská zařízení splňují standardy kvality sociálních služeb, které jsou dané zákonem. Dokument však míří ještě výše a zabývá se detailním rozklíčováním někdy i nadstandardních prvků. „Nabízí je i některá naše zařízení. Vždy je však co zlepšovat a souhlasím s jedním z cílů asociace, a to, aby se Doporučený standard stal v blízké budoucnosti standardem minimálním. Velká většina z kritérií je ale bohužel závislá na financování, které je v této sféře stále podhodnocené,“ dodává náměstkyně.

Doporučený standard kvality pro domovy pro seniory ČR najdete na webové stránce: www.apsscr.cz/files/files/Doporu%C4%8Den%C3%BD%20standard_FINAL.pdf

 

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215