Dotační fond podpořil letní tábor u Solanského rybníka

07. 08. 2013

Jak správně trávit letní prázdniny se jela v pátek 2. srpna podívat krajská školní radní Alena Losová do Lipové u Šluknova.  U zdejšího rybníka v malebné přírodě Českosaského Švýcarska vyroste každoročně stanové městečko s nefalšovanou táborovou kuchyní a dětmi oblíbenou „lesní tělocvičnou“.

„Na návštěvu mne pozvali organizátoři tábora z Občanského sdružení Soland, kteří se věnují dětem a mládeži. Organizují pro ně sportovní a kulturní akce a hlavně tábor, který má již čtyřicetiletou tradici. V letošním roce občanské sdružení získalo finanční podporu z Dotačního fondu Libereckého kraje a organizátoři mi chtěli ukázat, jak tyto prostředky využili,“ uvedla Alena Losová, pověřená řízením resortu školství, mládeže a zaměstnanosti.

Příjemné setkání s táborníky převlečenými za piráty, jak velelo letošní téma celotáborové hry „Piráti z Karibiku“, bylo naplánováno v době, kdy byli účastníci tábora dekorováni na táborníky. Ti již poté musí zvládat různé úkoly, učit se morseovku, skládat bobříka mlčení a odvahy apod.

Letní tábor Soland je zajímavý tím, že každý rok je postaveno stanové městečko včetně táborové kuchyně a jídelny, která je zároveň společenskou místností. Nutností je vybudování sociálního zařízení a „lesní tělocvičny“, to vše staví vedoucí tábora s nejstaršími dětmi den předem.

„Během dopolední návštěvy mi vedoucí ukázali veškeré vybavení tábora, prohlédla jsem si kroniku z některých let, setkala se s malými táborníky a na památku dostala pohled tábora i s razítkem. Děkuji všem za pozvání a dávám organizátorům tábora jedničku,“ zhodnotila návštěvu Alena Losová.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz