Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ekoden na Grabštejně

22. 07. 2004
[id:2085|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Po úspěšné premiéře v libereckých Lidových sadech v červenci 2003 připravuje resort životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje na letošní léto další „Ekoden pro děti a rodiče,“ tentokrát na Státním hradu a zámku Grabštejn nedaleko Chotyně.  V sobotu 31. července bude na Grabštejně připravena řada tvůrčích dílniček, ve kterých si budou moci návštěvníci vyzkoušet práci s přírodními i jinými materiály a ověřit si své znalosti o přírodě. Od 10.00 do 18.00 hodin si bude možné zkusit například drátkování kamínků, malování na hedvábí či výrobu ručního papíru a jeho zdobení sušenými květinami. Návštěvníci budou moci zjistit úroveň svých vědomostí o bylinkách či při poznávání stromů, keřů a plodů. Liberecké divadlo Piškot obohatí program představením „O princezně a Popletovi“. Děti se budou moci svést také na koni.        

Cílem obdobných aktivit je vzbuzovat u mladých rodin zájem o tvořivější trávení volného času. V letošním roce nepřipravujeme pouze jeden program tohoto typu. Po dubnovém Dnu Země v Oldřichově v Hájích se uskuteční akce také v Lomnici nad Popelkou a to 28. srpna. K pořádání dalších programů pro volný čas nás vede především velký zájem veřejnosti,“ řekl radní za životní prostředí a zemědělství Libereckého kraje Radim Zika, který společně se starostkou obce Chotyně Janou Mlejneckou převzal nad konáním „Ekodne“ záštitu.     

Na akci se neplatí vstupné, veškeré náklady jsou hrazeny z prostředků resortu životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320