Euroznačky na hraničních přechodech

30. 04. 2004
[id:1864|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Dnes odpoledne osadí Krajská správa silnic Libereckého kraje na pěti hraničních přechodech nové vstupní značky upozorňující na vstup do členské země Evropské unie. Modré tabule s bílým nápisem Česká republika v kruhu dvanácti žlutých hvězdiček o rozměru 1x1 metr se tak stanou prvním jasně viditelným symbolem členství naší země v EU. Setkat se s nimi bude možné na přechodech v Harrachově, Novém Městě pod Smrkem, Habarticích, Kunraticích a v Hrádku nad Nisou. Ve všech případech to jsou přechody do Polska. „Bude zajímavé sledovat, kdy se obdobné tabule objeví i na polské straně. Oficiální označení značky je IP30 Státní hranice. K tomu, aby mohly být osazeny bylo třeba  novelizace  příslušné  vyhlášky  Ministerstva  dopravy.  Přesto, že ve Sbírce zákonů vyšla až 21. dubna, podařilo se nám značky objednat a osadit včas, tak, aby každý kdo od prvních vteřin našeho členství v EU přijede autem z Polska na území Libereckého kraje, neměl žádnou pochybnost že se nalézá v Evropské unii,“ řekl náměstek hejtmana Miroslav Mach.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz