Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Evropské peníze pomáhají také modernizaci traumatologie v krajské nemocnici

17. 09. 2009
[id:8744|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Díky dotacím z Evropské unie se podaří vyměnit zastaralé technické zařízení několika pracovišť traumatologie Krajské nemocnice Liberec, a.s. za nové moderní přístroje.

 Realizace projektu „Modernizace a obnova přístrojového vybavení traumatologického centra KN Liberec - registrační číslo CZ.1.06/3.2.01/01.00078“, který je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Integrovaného operačního programu z Evropského fondu pro regionální rozvoj, byla již spuštěna. Termín dokončení tohoto projektu je 30. 11. 2009.

Specialisté z pracoviště urgentního příjmu liberecké krajské nemocnice budou mít v rámci trauma programu k dispozici moderní dekontaminační jednotku a speciální transportní lehátka. Chirurgické sály se dočkají nového multifunkčního operačního stolu, vybaveného speciálním RTG přístrojem s možností trojrozměrné rekonstrukce obrazu. Sály projdou kompletní rekonstrukcí a novinkou bude také digitální kamera pro záznam i přímý přenos operačních zákroků na obrazovky dalších pracovišť.

Chirurgové začnou operovat pomocí nového harmonického skalpelu a ultrazvukového aspirátoru a nově budou mít k dispozici i moderní laparoskopické vybavení.

V rámci trauma programu bude z evropských peněz vybaveno také oddělení ARO, díky čemuž budou mít pacienti k dispozici 6 vysoce moderních lůžek s technologií, která zabraňuje tvorbě proleženin. Dalších šest lůžek získá i jednotka intenzivní péče oddělení chirurgie.

Integrovaný operační program představuje jeden z hlavních tématických operačních programů pro čerpání stukturálních fondů Evropské unie v programovém období 2007-2013. Žádost o poskytnutí dotace byla předložena v rámci první výzvy Integrovaného operačního programu, která byla vyhlášena v květnu roku 2008. V rámci této první výzvy bylo podáno 34 žádostí v celkové finanční výši 2,7 mld. Kč.

Celková výše investice do tramatologického centra je 82,85 milionů korun.

 

 

Kontakty:

Alexandra Kittnerová, tisková mluvčí KNL, a.s.

alexandra.kittnerova@nemlib.cz

www.nemlib.cz

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302