Fanoušci třídění odpadu se svezou parním vláčkem

• 17. 06. 2010 15:07
  • Školství

Odměnou pro všechny hlasující divácké soutěže Máme páru ... třídit odpad bude jízda historickým parním vlakem Českým rájem, která se uskuteční v sobotu 19. června 2010. Vláček vyjede v 9:50 hodin z Turnova, směr Semily, se zastávkou v Malé Skále.

První nastoupí v Turnově do vlaku krajský radní pro životní prostředí a zemědělství Jaroslav Podzimek (ČSSD), který informoval, že pro veřejnost je ještě cca 50 míst volných.

Divácká soutěž o nejsympatičtější město a obec ve třídění odpadu

Od 12. 5. do 16. 6. 2010 probíhala divácká soutěž MÁME PÁRU!...třídit odpad. V této soutěži rozhodovali fanoušci třídění odpadu, které město či obec je jim nejsympatičtější v třídění odpadu. Pro svého favorita mohli fanoušci hlasovat formou SMS, či na webových stránkách www.jatridim.cz . S 12 městy a obcemi s nejvyšší výtěžností v kraji byly natočeny upoutávky, které mohli diváci vidět na regionální TV R1Genus.

O herní prvky se utkala města a obce v následujících kategoriích:

Ø      Města nad 3500 obyvatel

Jilemnice, Lomnice nad Popelkou, Jablonec nad Nisou

Ø      Obce do 500 obyvatel

Albrechtice v Jizerských horách, Bedřichov, Paseky nad Jizerou

Ø      Města do 3500 obyvatel

Dubá, Jablonec nad Jizerou, Rychnov u Jablonce nad Nisou

Ø      Obce nad 500 obyvatel

Rádlo, Kořenov, Karlovice

V jednotlivých kategoriích dostala nejvíce hlasů a postoupila do finále následující města a obce:

Jablonec nad Nisou

Paseky nad Jizerou

Jablonec nad Jizerou

Kořenov

Absolutním vítězem se stalo město Jablonec nad Nisou, které obdrží herní prvky v hodnotě 40 000 Kč.