Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Farmářské trhy začínají 28. března i v Liberci, chystají se další propagační akce

26. 03. 2012

 

Jistotu kvalitní a čerstvé potraviny a podpora regionálního farmáře vede k tomu, že vznikají stále častěji a v dalších a dalších městech farmářské trhy. Jedním z nich je i tržnice u obchodního centra Forum Liberec, která vznikla v loňském roce ve spolupráci s Regionální agrární radou Libereckého kraje a v letošním roce se zákazníkům otevře již 28. března.  

V průběhu roku se trhy otevřou v dalších městech regionu a uskuteční se další akce propagující regionální potravinářské výrobce.

„Zájem ze strany prodejců i zákazníků nás velmi těší,  a proto jsme se rozhodli i z důvodu příznivého počasí letos zahájit dříve,“ uvedl ředitel OC Forum Václav Řičář.

„Obliba farmářských produktů a regionálních výrobků mezi zákazníky všude rok od roku roste. A každý nový trh podporující domácí výrobce potravin Liberecký kraj vítá,“  dodal krajský radní pro zemědělství a životní prostředí Jaroslav Podzimek (ČSSD).

OC FORUM takto podporuje prezentaci a prodej produktů regionálních producentů z oblasti masa, mléčných výrobků, ovoce, zeleniny a také zahrádkářů. OC Forum ve spolupráci s Regionální agrární radou přísně dbá na to, aby bylo na trzích k dostání kvalitní zboží a nabízeli jej prvovýrobci a originální producenti.

Po zimní přestávce začaly farmářské trhy v podkrkonošské Jilemnici. Až do podzimu se  tam trhy budou opakovat každý druhý pátek. Stánkaři nabízejí uzeninu vyrobenou ze skutečného masa, med včelařů z Podzvičinska v okolí Hořic, domácí knedlíky z Vrchlabí bez éček a dochucovadel a koncem dubna přibude i čerstvá zelenina z Poděbradska.

Trhy už také začaly v České Lípě v dalších městech se stánkaři objeví v průběhu dubna nebo května.

Letos poprvé lidé rovněž  nakoupí od farmářů taky v Lomnici nad Popelkou a v Novém Boru. Trhy potrvají až do podzimu.

Liberecký kraj chystá tradiční Den potravinářů na 18. května v ulici 5. května v Liberci a spolu s Regionální agrární radou LK pak ještě Den regionálních potravin Libereckého kraje na 5. října na liberecké náměstí E. Beneše.

„Velkou řadu skvělých domácích produktů najdou návštěvníci i na Krajských dožínkách, které se budou konat 1. září v Bílém Kostele na Liberecku, kde budou vyhlášeny výsledky soutěže Výrobek roku našeho kraje z odvětví potravinářského a zemědělského,“ doplnil radní.                                                                                                               

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588