Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Festival Mapy kolem nás představil 3D tisk, drony a nabídl únikovou hru

15. 10. 2021

Třídenní akce zaměřená na propagaci map, geografických informačních systémů, sběru dat i nových technologií, které s touto problematikou souvisí. To jsou Mapy kolem nás, festival zasvěcený kartografii, který pořádá Liberecký kraj od roku 2017 v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Letošní ročník se po loňské koronavirové pauze konal od 12. do 14. října. „Mapy kolem nás tradičně přinášejí poutavý program pro školy i veřejnost. Hravou a zábavnou formou se zde návštěvníci dozvídají řadu zajímavostí o různých druzích a využitích map, a to v praxi, ale i pro relaxaci a zábavu,“ prohlásil Václav Židek, krajský radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Kartografický festival představuje rozličné formy práce s mapou – ať už papírovou či elektronickou. Nezapomíná se ani na jejich využití při outdoorových hrách. Letos si díky široké nabídce aktvit mohli lidé v rozsáhlé expozici v knihovně vyzkoušet virtuální a rozšířenou realitu, 3D tisk i práci s dronem.

Nechyběly ukázky práce s různými měřicími přístroji – anemometrem, laserovým dálkoměrem či termokamerou, přednášky a na zájemce čekala také mapová úniková hra. „Tato akce je možná jen díky dlouholetému úsilí a schopnostem Ireny Koškové, správkyně GIS a mapových serverů životního prostředí Krajského úřadu Libereckého kraje. Za to úsilí jí patří velký dík,“ uzavřel Židek.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324