Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Festivalu popřály k dvacetinám desítky gratulantů

03. 04. 2017

Semilský festival Patříme k sobě, na němž zdravotně postižené děti, mládež a dospělí hrají divadlo, zpívají a muzicírují, slaví letos 20 let své existence. Ke kulatému výročí přijel do Semil organizátorům pogratulovat také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

Podkrkonošská společnost přátel dětí zdravotně postižených Semily, která festival každý rok organizuje, připravila na úterý 28. března v semilském kině Jitřenka setkání příznivců přehlídky, spojené s křtem knížky o její historii. Na křtu nechyběla ani patronka festivalu, známá herečka Miriam Kantorková, která má v Českém ráji chalupu. Vedle ní se sešlo v kině Jitřenka několik desítek příznivců a sponzorů, včetně zástupců města Semily.

„Setkání v kině Jitřenka bylo velmi milé. Festival je názornou ukázkou toho, že i zdravotně postižení, zejména děti a mladí lidé, dokážou zpívat, tančit, muzicírovat nebo hrát divadlo stejně jako zdraví lidé. To je obdivuhodné. A co víc, dokážou z pódia bavit a rozdávat radost podobně jako umělci, kteří nejsou omezení žádným handicapem,“ podotkl náměstek Pavel Svoboda.

Přehlídka se letos uskuteční od 25. do 28. dubna, jako obvykle v několika městech najednou, převážně v Semilech a Turnově. Vedle koncertů pro školy a veřejnost ji doprovodí také několik výstav. 

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624