Finanční podpory od Libereckého kraje se opět dočká Jizerská magistrála

03. 11. 2021

Jedním milionem korun ze svého rozpočtu podpoří Liberecký kraj údržbu Jizerské magistrály. Tu spravuje Jizerská, o. p. s., která upravuje celkem 250 kilometrů běžeckých tratí. Krajská dotace je v souladu s Plánem rozvoje sportu v Libereckém kraji 2019–2021.

„Upravované lyžařské stopy využívají nejen obyvatelé našeho kraje, ale i sportovní kluby či zahraniční turisté. Je jich ročně zhruba 800 tisíc. Jsem rád, že Jizerskou magistrálu lidé hojně navštěvují. Přináší to však s sebou zvýšené nároky na její údržbu. Proto Liberecký kraj na běžné náklady spojené s úpravami tratí finančně přispívá,“ uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Jizerská, o. p. s. dotaci pravidelně potřebuje zejména na zajištění pohonných hmot, opravy a údržby zimní techniky, mzdové náklady ředitele a rolbařů, externí dodavatele či pořízení zasněžovací tyče.

Bedřichov je nejfrekventovanějším nástupním místem Jizerské magistrály a zároveň výchozím bodem pro strojovou úpravu většiny lyžařských tras. Projdou tudy statisíce návštěvníků z kraje, celé republiky i ze zahraničí.

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Mobil: 770134419