Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

FK BAUMIT Jablonec převzal trofej pro vítěze 41. Podještědského derby

05. 11. 2014

Dva dny po utkání, v úterý 4. listopadu převzal kapitán Jablonce Tomáš Hübschman z rukou hejtmana krásnou novou skleněnou trofej. Spolu s ním si pro trofej přišli obránce Filip Novák, trenér Jaroslav Šilhavý a generální ředitel klubu Petr Doležal. „Velmi si vážíme vstřícného kroku pana hejtmana, který dodal našemu společnému zápolení se Slovanem Liberec vážnost. Věřím, že jeho podpora sportu a fotbalu v celém kraji bude pokračovat,“ uvedl Doležal. „Pevně věřím, že publicita podještědského derby ještě více zvýší zájem fanoušků o fotbal v celém našem regionu,“ dodal generální ředitel FK BAUMIT Jablonec.
Hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který převzal záštitu nad vrcholnou fotbalovou akcí celého regionu, pozval zástupce vítězného týmu k sobě na Krajský úřad Libereckého kraje. „Zápas byl napínavý a moc jsem si ho užil. Slovan měl velké šance v prvním poločase, ale hosté se po přestávce zlepšili a nakonec asi vyhráli zaslouženě. Liberec bude mít určitě o motivaci víc to soupeři vrátit v jarní odvetě,“ zhodnotil Martin Půta nedělní zápas. Vítězům pak poblahopřál k významnému premiérovému vítězství na půdě odvěkého rivala. Velmi pozitivně hodnotil hejtman i všichni hosté vysokou návštěvu na Stadionu U Nisy, kam zavítalo 7238 diváků, nejvíce za posledních dvanáct derby. „Myslím, že celý projekt Podještědského derby odstartoval velmi dobře povedeným prvním zápasem a tradice bude pokračovat. Pozitivně hodnotím slušnou atmosféru a velmi pěknou kulisu celého nedělního odpoledne. Fotbal je společenský fenomén a podobné akce mohou přispět k větší společenské prestiži tohoto sportu,“ uzavřel Půta.
Nedělní zápas provázela skutečně skvělá kulisa „Před takovou návštěvou se vždycky hraje dobře. Výhra nás těšila o to víc, že na stadion U Nisy nás přijelo podpořit hodně našich příznivců,“ řekl kapitán Jablonce Tomáš Hübschman. Hejtman na oplátku od jabloneckého celku dostal podepsaný dres všemi hráči. „V neděli nám pan hejtman přinesl štěstí a na dnešním setkání proto slíbil, že nás přijde podpořit v posledním podzimním utkání proti Plzni,“ poznamenal Tomáš Hübschman.
Vzpomínky na euforické chvíle po skončení zápasu se stále drží v hlavě trenéra Jaroslava Šilhavého. „Po závěrečném hvizdu jsem kolem sebe sledoval obrovskou radost ze všech stran. Hráči, realizační tým a fanoušci především – všem nám spadl kámen ze srdce. Věřím, že i naši příznivci stejně jako hráči výhru v Podještědském derby pořádně oslavili,“ dodal s úsměvem Šilhavý.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce