Francouzský velvyslanec v Libereckém kraji

[8698|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/p1010006_e463bedf6b.jpg]

06. 06. 2005
[id:2883|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj navštívil velvyslanec Francouzské republiky v České republice Joël de Zorzi. Pana velvyslance přivítal v sídle Libereckého kraje hejtman Petr Skokan. Došlo tak k prvnímu oficiálnímu kontaktu obou představitelů. Od poslední návštěvy pana velvyslance v Libereckém kraji uběhl více než jeden rok. Tenkrát byly hlavním bodem jednání především diskuse na téma finanční zdroje Evropské unie, kompetence kraje či obecné informace o kraji. Hejtman Skokan pana velvyslance tedy informoval o změnách, které se v těchto oblastech udály, a nastínil konkrétní věci, které by se do budoucna mohly realizovat. „Především jsme jednali o tom, že by nám francouzské velvyslanectví pomohlo vytipovat nějaký francouzský region, se kterým bychom mohli spolupracovat v oblasti např. cestovního ruchu. Mluvili jsme ale také o možnosti francouzských investorů na našem území, kterých v kraji mnoho není“, řekl hejtman Skokan. Pana velvyslance na cestě Libereckým krajem doprovázel plukovník vojenské mise pan Robert Payen, proto se uskutečnila i návštěva 31. brigády chemické a biologické ochrany v libereckých kasárnách.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz