ať víme, jak to na našem webu žije?

Handicapované lyžaře ocenil na MMČR v Rokytnici radní Pavel Petráček

05. 02. 2009
[id:7474|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Závodem superkomibinace bylo v sobotu 31. ledna 2009 ukončeno Mezinárodní mistrovství ČR v alpském lyžování handicapovaných sportovců. Zařazení mistrovství do kalendáře mezinárodního paralympijského výboru a možnost vyjet si FIS body přilákalo do Ski Areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou celkem 52 sportovců ze 13 zemí. Ceny předával v zastoupení hejtmana LK Stanislava Eichlera, který nad akcí převzal záštitu, člen Rady LK Pavel Petráček, pověřený vedením resortu sociálních věcí a menšin.

„Velký díky patří všem instruktorů a dobrovolníkům Centra handicapovaných lyžařů, kteří se  podíleli na velmi vydařených závodech a samozřejmě všem pořadatelům a příznivcům zdravotně postižených sportovců,“ řekl radní Pavel Petráček.

„Kvalitně uspořádaný závod svědčí o kvalitě lyžování handicapovaných v ČR. Organizační zajištění, zázemí i svah byly velmi dobře připraveny, o čemž svědčí i kvalitní výkony sportovců,“ hodnotí závody Michael Knaus, ředitel závodů Mezinárodního paralympijského výboru pro alpské lyžování.

V kategorii sedících sportovců mužů dominoval francouzsky reprezentant Jean Yves Le Meur, který se standardně pohybuje do desátého místa ve světovém žebříčku. Z domácích sedících reprezentantů se nejlépe umístili Oldřich Jelínek, který obsadil třetí místo ve slalomu a superkombinaci, Radim Kozlovský obsadil třetí místo v obřím slalomu.

Jan Dostál reprezentující Českou republiku v kategorii stojících lyžařů potvrdil, že je stále ve formě vítězstvím ve slalomu a superkombinaci. Taktéž Petra Smaržová v ženské kategorii potvrdila třemi zlatými medailemi, že patří do světové špičky.

Reprezentanti ze Slovenska zcela ovládli kategorii zrakově postižených mužů a Miroslav Haraus s vodičem Marošem Hudíkem získal zlato ve všech třech disciplínách Mistrovství. V kategorii zrakově postižených žen jsme viděli kvalitní výkony české reprezentantky Anny Kulíškové s trasérkou Michaelou Hubáčkovou a slovenské reprezentantky Henriety Farkašové s trasérkou Natálií Šubrtovou.