Hejtman a náměstci přijmou kubánského diplomata s chotí

• 21. 10. 2011 17:03

Hejtman LK Stanislav Eichler (ČSSD), náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová (SOS) a náměstek hejtmana Vít Příkaský (ČSSD) přijmou 26. října v 9.15 hod. v sídle Libereckého kraje, U jezu, (3. p. místnost 313) v Liberci na přátelskou návštěvu Fermina Gabriela Quinona Sancheze, chargé d´affaires a.i. Kubánské republiky, s chotí.

“Jde o zvořilostní návštěvu, která navazuje na návštěvu kubánské velvyslankyně, a bude se opět týkat možností vzájemné spolupráce,” uvedl hejtman. (Fotooermín v 10.15 hod.)

Hosté poté navštíví horský hotel Ješčtěda v 15 hodin je přijmou představitelé Statutárního města Liberecna radnici.

Setkání se zúčastní zástupci Společnost Česko-kubánského přátelství:

Fermín Gabriel Quiñones Sánchez

Nar. 26. ledna 1971

Vzdělání:

-         1993. Ukončil studium na Vysoké škole mezinárodních vztahů (ISRI), obor mezinárodní politické vztahy. Havana.

-         2005. Program Spojených národů k odzbrojení

-         2009. Postgraduální studium “Základy mezinárodní ekonomie”. ISRI. Havana.

-         2010. Kurz “Pacifikace a preventivní diplomacie”. UNITAR, IPI. Oslo, Norsko.

-         2011. Ukončil studium na Škole národní obrany (CODEN) Kubánské republiky. Havana.

Diplomatická dráha:

-         1995. Diplomatický atašé. Odbor protokolu Ministerstva zahraničních vztahů.

-         1998. Třetí tajemník odboru konzulárních záležitostí a záležitostí Kubánců žijících v zahraničí (DACCRE)

-         1999. Třetí tajemník Kubánského velvyslanectví v Kanadě pověřený konzulárními záležitostmi. (Oficiální mise)

-         2000. Třetí tajemník. Pracovník kanceláře ministra zahraničních věcí.

-         2001. Druhý tajemník Kubánského velvyslanectví v Nizozemsku pověřený multilaterálními otázkami.

-         2004. Druhý tajemník. Pracovník odboru multilaterálních záležitostí Ministerstva zahraničních vztahů.

-         2006. První tajemník. Mise Kuby při Organizaci spojených národů.

-         2008. První tajemník. Odbor multilaterálních záležitostí MZV.

-         2010. Rada. Kubánské velvyslanectví na Haiti. (Oficiální mise)

-         2011. Velvyslanec. Chargé d´Affaires a.i. Kubánského velvyslanectví v České republice

Jazykové znalosti: angličtina a francouzština

Je ženatý a má jednu dceru.