Hejtman jednal s ředitelem VZP České republiky o potřebách zdravotnictví v LK

[31709|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/vzp_7747126449.jpg]

30. 04. 2009
[id:7982|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hejtman LK Stanislav Eichler dnes pozval na návštěvu sídla Libereckého kraje v Liberci ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky MUDr. Pavla Horáka, CSc., MBA, aby s ním

Projednal možnosti spolupráce mezi oběma institucemi. V přítomnosti ředitele VZP, pobočky Liberec, Jiřího Benedikta obě strany konstatovaly, že spolupráce se vyvíjí ke všeobecné spokojenosti ve prospěch pojištěnců a občanů Libereckého kraje.
„Jednali jsme s představiteli VZP o zdravotnictví v Libereckém kraji. Shodli jsme se, že  by bylo výhodné, aby se pojišťovna  více angažovala v krajských nemocnicích. Tak by posílila  například svou účast a spolupráci s novým vedením Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa,“ uvedl hejtman s tím, že požádal své hosty, aby poskytovaná zdravotní péče byla rozložena rovnoměrně  v celém kraji.