Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman jednal se zástupci Okresní hospodářské Komory

30. 01. 2012

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler (ČSSD) jednal dnes se zástupci Okresní hospodářské komory Vladimírem Opatrným a Oskarem Mužíčkem o plánované cestě do jihočínského města Beihai a o přípravě mise libereckých podnikatelů do Orenburské oblasti.

„Zástupci Okresní hospodářské komory mě informovali o připravované cestě do jihočínského města Beihai, která navazuje na srpnovou návštěvu delegace z Beihai v Libereckém kraji. V srpnu 2011 zde zástupci Beihai podepsali smlouvu o spolupráci s městem Jablonec nad Nisou. Nyní bude podepsána smlouva ještě v Beihai. Dalším důvodem této mise je konkretizování spolupráce a zjištění možností spolupráce Beihai s Libereckým krajem,“ vysvětlil hejtman.

Hejtman se zástupci OHK jednal také o připravované cestě zástupců Libereckého kraje, libereckých podnikatelů a zástupců OHK do Orenburské oblasti v Rusku.

„Orenburg bude ve dnech 21. až 23. března pořádat výstavu AGRO 2012, kde se mimo jiné budou prezentovat také čeští podnikatelé z Libereckého kraje,“ sdělil hejtman.

V rámci výstavy se také uskuteční setkání české delegace, kterou povede hejtman Libereckého kraje, s orenburským gubernátorem. Na programu setkání je vzájemné informování se o možnostech spolupráce. O návštěvu veletrhu projevily zájem firmy zabývající se inovačními technologiemi a potravinářstvím.    

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624